Kanun Okuma Yorumlama ve İçtihat Analiz Etme Teknikleri Eğitimi

Kanun Okuma Yorumlama ve İçtihat Analiz Etme Teknikleri Eğitimi

İlk bakışta kimsenin böyle bir eğitime ihtiyacı yokmuş gibi gelebilir. Belki de bununla yüzleşmek zor gelebilir ama iyi bir hukukçu olmayı hedefleyen her hukuk mezunu, ilk olarak kanun okumanın, anlamanın, yorum türlerinin, hukuk metodolojisinin, içtihatların dilini öğrenmenin ve analiz edebilmenin iyi bir hukuk nosyonu kazanmada ne denli önemli olduğunu bilebilir.

Özellikle pandemi ile birlikte hukuk eğitiminin uzaktan eğitime dönmesi ile yeterli hukuk nosyonu kazanamadan mesleğe başlamak zorunda kaldı avukatlar. Bir davanın hukuki nitelendirmesinin yapılması, uygulanacak kanun maddelerinin tespiti ve bu maddelerin doğru yorumlanması noktasında da yetersizlik başladı haliyle.

İşte bu eğitim özellikle genç avukatların ve stajyerlerin iyi bir hukuk nosyonu kazanmalarını amaçlıyoruz.

Eğitim, 22 Nisan - 26 Nisan 2024 tarihleri arasında hafta içi saat 19:00-22:00 saatleri arasında gerçekleşecek toplam 15 online dersten oluşmaktadır.

*Ener Akademi, iyileştirme çalışmaları kapsamında eğitim tarihi ve eğitimin içeriğini güncelleme hakkını saklı tutar.

*Eğitim sonunda tüm katılımcılara Ener Akademi Katılım Belgesi verilecek olup dileyenler Altınbaş Üniversitesi SEM tarafından düzenlenen e-devlet onaylı katılım belgesi* alabileceklerdir. Altınbaş Üniversitesi Katılım Belgesi KDV dahil 300 TL olup katılımcılar eğitim ücretinden ayrı olarak Havale/EFT ile ödeme yapabileceklerdir.

*Eğitime ait ders kayııtlarını, eğitimin sona erdiği tarihten itibaren 3 ay süreyle daha izleme imkanınız bulunmaktadır.

1,699.00 ₺ -%30 1,189.30 ₺
  • Hukukçuların Hukuki Olayların Çözümünde Dikkate Alması Gereken Temel İlkeler
  • Hukuk İçtihatları Okuma, Analiz Etme 1.Ders
  • Sözleşme Okur Yazarlığı, Hazırlama ,Yorumlama,Tamamlama,Sözleşmeyi Uygulamaya Yönelik Temel İlkeler
  • Ceza İçtihatları Okuma, Analiz Etme 1.Ders
  • Ceza İçtihatları Okuma, Analiz Etme 2.Ders
  • İst. BAM Üyesi Dr. Doğan GEDİK
  • Hakim Dursun YILMAZ
  • Prof. Dr. Murat TOPUZ