SAMET YAZICI

SAMET YAZICI

1986 Ankara doğumluyum.2008 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldum.2011-2013 yıları arasında İspir Hakimliği,2013-2016 yılları arasında Develi Hakimliği,2016-2017 yıllarında Mudanya Hakimliği,2017-2020 yılları arasında Büyükçekmece Hakimliği yaptım.2020 yılı Temmuz ayından itibaren İstanbul BAM üyeliği görevini yapıyorum. Evli 2 çocukluyum.
AYÇA ÖZDOĞAN

AYÇA ÖZDOĞAN

1977 yılında İstanbul'da doğan Ayça Özdoğan, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1999 yılında mezun olmuş, avukatlık stajını İstanbul Barosu bünyesinde tamamlamıştır. 2000 yılından beri serbest avukatlık yapan Özdoğan, 2010 yılından itibaren Türkiye Barolar Birliği Eğitim Merkezi’nde ve çeşitli özel üniversitelerin sürekli eğitim merkezlerinde, 2011 yılından itibaren İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezi’nde ve davet edildiği barolarda stajyer avukatlar ve avukatlara “Aile Hukuku”, özellikle de “Yasal Mal Rejiminin Tasfiyesi” konularında teori ve pratiğe dayalı eğitimler vermektedir. 10 yılı aşkın eğitim tecrübesinin yanı sıra 2008 yılından itibaren aile mahkemelerinde de yasal mal rejiminin tasfiyesi konusunda hesap bilirkişisi olarak görev alan Av. Ayça Özdoğan’ın, Prof. Şükran Şıpka ile birlikte hazırladıkları “Eşler Arasındaki Malvarlığı Davaları” adında bir kitabı, çeşitli dergilerde ve yayınlarda makaleleri yayınlanmıştır. 2019 yılı itibari ile arabuluculuk hizmeti de vermeye başlayan Av. Ayça Özdoğan, özellikle aile hukuku ile miras hukuku ile ilgilenmekte olup çalışmalarına bu alanlarda devam etmektedir. Hukuki çalışmalarının yanı sıra; aile, kadın ve çocuklarla ilgili çeşitli derneklerde faaliyetlerini sürdürmektedir.
BAM ÜYESİ DR.DOĞAN GEDİK

BAM ÜYESİ DR.DOĞAN GEDİK

1973 doğumlu olan Hakim Doğan Gedik, 1993 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1998 Yılında Burhaniye Cumhuriyet Savcısı olarak atandı. Sırasıyla Çamlıyayla, Derik ve Ermenek Cumhuriyet Savcılıkları görevlerinden sonra 2007 yılında Üsküdar Cumhuriyet Savcılığına tayin oldu. 2013 yılında adliyelerin birleşmesiyle birlikte İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapmakta iken 2016 yılında İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Hakimliğine atandı. Halen 19.Ceza Dairesi Üyesi olarak görev yapmaktadır. Dokuz Eylül Üniversitesi Üniversitesinde yüksek lisans; Yeditepe Üniversitesinde de doktora çalışmasını tamamladı. Emniyet Genel Müdürlüğünce tertip edilen “Suç Gelirleriyle Mücadelede Soruşturma Teknikleri” konulu kurslarda yıllarca eğitici olarak görev aldı. Evli ve iki çocuk sahibidir. Yayımlanmış çok sayıda kitap ve makaleleri bulunmaktadır.
AV.DENİZ BÜYÜKŞENGÜN

AV.DENİZ BÜYÜKŞENGÜN

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1992 yılında mezun oldum. 1994 yılında başladığım hakimlik stajını tamamladıktan sonra 1996 yılında ilk olarak kura ile atandığım Ağrı ilinde hakimlik görevine başladım. Daha sonra sırasıyla Kayseri/Tomarza, Kütahya/ Simav Adliyeleri’nde hukuk hakimi olarak çalıştım. En son 2006 yılı Temmuz ayında İstanbul Adliyesi’ne tayin oldum. İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde başladığım ticaret mahkemesi hakimliği görevime, 2015 yılının Şubat ayından itibaren İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanı olarak devam ettim. 2020 yılında İstanbul Bölge Adliyesi 43. Hukuk Dairesi’ne atandım. İki yıllık istinaf hakimliği’nden sonra 2022 yılı Mayıs ayında hakimlik mesleğinden emekliye ayrıldım. Emekli olduğum tarihten bu yana Sigorta İtiraz Hakemliği yapmaktayım. Ayrıca DN&E Hukuk adıyla oluşturduğumuz ofisimizde Hukuki Danışmalık ve Avukatlık mesleğini yürütmekteyim.
Av. M. UFUK TEKİN

Av. M. UFUK TEKİN

1996 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.2000 yılında Tekin Hukuk Bürosunu kurdu ve halen bu büroda Serbest Avukatlık yapmaktadır.İstanbul Barosu Hukuk Felsefesi ve Hukuk Sosyolojisi Komisyonu üyesidir. İstanbul Üniversitesi AUZEF Felsefe bölümü öğrencisidir.İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezi dilekçe eğitmenidir. Barolarda ve hukuk fakültelerinde dilekçe seminerleri vermektedir. Dilekçe ile ilgili olarak kaleme aldığı “Bir Dilekçenin Anatomisi - A’dan Z’ye Dilekçe Nasıl Hazırlanır? - ” isimli bir kitabı bulunmaktadır.Ufuk Tekin Dilekçe Akademisi çatısı altında Dilekçe Atölyeleri düzenlemektedir. Av. Begüm Tekin ile evlidir. Bir kız çocukları vardır.
AV. BEGÜM TEKİN

AV. BEGÜM TEKİN

1981 yılında İstanbul’da doğdu.2006 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.Mezun olduktan sonra Tekin Hukuk Bürosunda çalışmaya başladı ve halen de aynı büroda serbest avukatlık yapmaktadır.İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi ve Engelli Hakları Merkezi üyesidir.İstanbul Üniversitesi AUZEF Sosyoloji bölümü öğrencisidir.Av. Ayça Özdoğan ile birlikte kaleme aldığı Aile Hukuk ile İlgili Anayasa Mahkemesi Kararları isimli bir kitabı bulunmaktadır. Av. M. Ufuk Tekin ile evlidir. Bir kız çocukları vardır.
PROF. DR. FULYA ERLÜLE

PROF. DR. FULYA ERLÜLE

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisans ve Doktora öğrenimini tamamlamış olan Prof. Dr. Fulya ERLÜLE, 2012 yılında “6098 Sayılı Türk Borçlar Kanunu’na Göre Manevi Tazminat” isimli teziyle Doçent unvanını almış; 2017 yılında Hamburg Max-Planck Mukayeseli ve Milletlerarası Özel Hukuk Enstitüsü’nün araştırma bursuna hak kazanarak, Almanya’da Profesörlük takdim tezine yönelik araştırmalarda bulunmuş ve 2019 yılında “İsviçre Medeni Kanunu’nda Yapılan Değişiklikler Işığında Boşanmada Birlikte Velayet” isimli teziyle Profesör unvanını almıştır. Halen Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak görevine devam etmekte olan Prof. Dr. Fulya ERLÜLE, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde dekan yardımcılığı, Marmara Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulunda Müdürlük görevlerini yürütmüş, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Yönetim Kurulunda üye ve Marmara Üniversitesi Senatosunda senatör olarak görev yapmıştır. Prof. Dr. Fulya ERLÜLE’nin tanınmış ulusal yayınevleri tarafından yayınlanmış “Medeni Hukuk (Medeni Hukuka Giriş-Kişiler Hukuku-Aile Hukuku)”, “Türk Borçlar Kanunu’na Göre Bedensel Bütünlüğün İhlalinde Manevi Tazminat”, “Yeni Vesayet Hukukuna Doğru: Yetişkinlerin Korunması Hukuku” ve “İsviçre Medeni Kanunu’nda Yapılan Değişiklikler Işığında Boşanmada Birlikte Velayet” isimli kitapları ve ulusal ve uluslararası hakemli bilimsel dergilerde yayınlanmış pek çok makalesi mevcuttur.